poniedziałek, 1 września 2014

Nowy serwis o mobilnej edukacji

Urządzenia mobilne zdobywają nasze domy i miejsca pracy. W niedługim czasie osiągną masę krytyczną - gdy ponad połowa mieszkańców Ziemi łącząc się z internetem, będzie używała do tego celu swoich telefonów czy tabletów. Powinno to skłaniać do myślenia nad zmianą podejścia do uczenia (się).
Potencjał edukacyjny mobilnych technologii jest ogromny. W kieszeniach i plecakach uczniów znajdują się najnowocześniejsze urządzenia, które zdolne są zdynamizować uczenie się na poziomie szkolnym. Mobilne, z dostępem do internetu, z funkcjami, które mogą świetnie wspomagać nauczanie na wszystkich przedmiotach: kamera, dyktafon, kalkulator, przeglądarka internetu - zestaw podstawowych narzędzi, z których każdy uczeń potrafi korzystać.

Ale błędem byłoby sądzić, że każdy uczeń wykorzystuje te narzędzia, aby się uczyć. To właśnie powinno być zadaniem nauczyciela: pokazać, czym uczniowie dysponują, co mogą zrobić z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. To nauczyciele są kluczem do modernizacji i podniesienia jakości w nauczaniu, które może nastąpić właśnie dzięki wykorzystaniu urządzeń mobilnych.

Zanim jednak zakupimy dla szkoły tablety i smartfony musimy podkreślić jedno. Kluczem do mądrego wykorzystania urządzeń mobilnych w edukacji są kompetencje. Dlatego ten serwis będzie poświęcony przede wszystkim dydaktyce i narzędziom mobilnej edukacji. Chcemy pokazywać cały proces, dzięki któremu uczniowie i nauczyciel mogą się razem rozwijać korzystając z dobrodziejstw najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zapraszam do korzystania z tego serwisu,

Marcin Polak, Edunews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz